+48 32 229 18 14

ZAKŁADY REMONTOWE MASZYN ELEKTRYCZNYCH

+48 32 229 18 14

JEDYNY OFICJALNY
PARTNER W POLSCE

Slide background

SERWIS MASZYN

SERWIS MASZYN

24h na dobę, 7 dni w tygodniu

Slide background

REMONT I SERWIS SILNIKÓW

REMONT I SERWIS SILNIKÓW

średniego napięcia oraz maszyn wyciągowych

Slide background

OFICJALNY PARTNER W POLSCE

OFICJALNY PARTNER W POLSCE

VEM Motors GmbH

NAJWYŻSZE STANDARDY

Wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO 9001:2015.
Ponadto posiadamy Ocenę zdolności do wykonywania remontów oraz Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

25 LAT DOŚWIADCZENIA W BIZNESIE

REMONTY SILNIKÓW • elektrycznych budowy zwykłej i przeciwwybuchowej • prądu zmiennego i stałego • średniego napięcia do 2500kW
REMONTY MASZYN • spawarek wirowych i transformatorowych • pomp zatapianych • transformatorów • maszyn wyciągowych

PROFESJONALNY ZESPÓŁ FACHOWCÓW

Indywidualne podejście, obsługa po sprzedażowa oraz dostępność naszego serwisu 24h/7 dni w tygodniu pozwala sprostać
wymaganiom nawet najbardziej wymagającego Klienta.

JAKOŚĆ BUDOWANA LATAMI

fachowcy z niezbędnymi uprawnieniami, współpraca z kopalniami i zakładami górniczymi w Polsce, certyfikat ISO,
a także grono zadowolonych Klientów to najlepsze potwierdzenie rzetelności usług oferowanych przez firmę Elektrocarb


Remontujemy silniki elektryczne budowy zwykłej i przeciwwybuchowej, oraz silniki 6kV - pełny zakres działalności na podstronie oferta. Jesteśmy autoryzowanym Partnerem VEM Motors GmbH. Wszelkie działania podporządkowujemy zaspokojeniu potrzeb Klienta. Posiadamy doświadczony zespół fachowców i personelu pozwalający prowadzić usługi na wysokim poziomie w zakresie remontu maszyn i urządzeń elektrycznych. Jakość wykonywanych usług potwierdzamy certyfikatem Systemu Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO 9001:2015. Ponadto posiadamy "Ocenę zdolności do wykonywania remontów" - wystawioną przez Jednostkę Notyfikowaną Fizyko-Techniczny Instytut Badawczy Ostrava-Radvanice.

Informujemy, że odbioru urządzeń ognioszczelnych po naprawie dokonują uprawnieni inspektorzy fabryczni certyfikowani przez Główny Instytut Górnictwa w Katowicach. Na naprawione urządzenia i wykonane usługi udzielamy gwarancji. Posiadamy również własny transport. Nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie w remontowaniu silników elektrycznych, potwierdzają liczne certyfikaty i referencje oraz dobra współpraca z największymi firmami w Polsce. Świadczy to o wysokim standardzie naszych usług, niezawodności i wiarygodności.

   

 

 

 

 

UDZIELAMY GWARANCJI
WŁASNY TRANSPORT
SERWIS 24h/7 

Elektrocarb to jakość budowana latami

Bezustanny rozwój i 25 lat doświadczenia w remontach silników elektrycznych

 Historia Elektrocarb

1990

Rozpoczęcie działalności w Rudzie Śląskiej

Zakłady Remontowe Maszyn Elektrycznych Elektrocarb założył Szczepan Rydz w 1990 roku. W początkowym okresie działalności firma miała siedzibę w Rudzie Śląskiej i zajmowała się świadczeniem usług remontu silników elektrycznych budowy ognioszczelnej i zwykłej dla Kopalń byłej Rudzkiej Spółki Węglowej.
1992

Otwarcie nowego zakładu w Siemianowicach Śląskich

W roku 1992 otworzyliśmy nowy zakład w Siemianowicach Śląskich na bazie Zakładu naprawczego przy KWK Siemianowice i przejęliśmy wielu specjalistów, z likwidowanej kopalni. Wszystkie budynki poddane zostały głębokiej modernizacji i przystosowano je do potrzeb technologicznych remontu maszyn elektrycznych wg. wytycznych Wyższego Urzędu Górniczego. Zakupiliśmy również nowe maszyny i aparaturę pomiarową. W tym samym roku odbył się pierwszy audyt przeprowadzony przez GIG Kopalnię Doświadczalną Barbara w wyniku którego otrzymaliśmy pozytywną opinię w sprawie warunków technicznych wykonywania remontów i napraw przeciwwybuchowych urządzeń elektrycznych budowy ognioszczelnej przeznaczonych do stosowania w metanowych zakładach górniczych.
1993

Otrzymanie Autoryzacji M.E. CELMA S.A.

Po kilku przeprowadzonych audytach otrzymaliśmy Autoryzację M.E. CELMA S.A. na wykonywanie remontów maszyn elektrycznych.
1997

Otrzymanie pozytywnej oceny atestacyjnej wyposażenia

Przeprowadzenie wizji lokalnej specjalistów z Kopalni Doświadczalnej Barbara w wyniku czego otrzymaliśmy pozytywną Ocenę atestacyjną wyposażenia technicznego naszego Zakładu.
2004

Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakości ISO 9001:2008

Dbając o profesjonalizm i jakość świadczonych usług w 2004 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2000 w zakresie Remonty naprawy i przeglądy maszyn elektrycznych - certyfikat został wydany przez Breau Veritas.
2006

Otrzymanie Oceny zdolności do wykonywania remontów wystawionej przez jednostkę notyfikowaną

Po kontroli naszego zakładu w 2006 roku przez Jednostkę Notyfikowaną Fizyko Techniczny Instytut Badawczy Ostrava - Radvanice otrzymaliśmy Ocenę zdolności do wykonywania remontów zgodnie z unijną normą PN-EN 60079-19
2009

Zmiana formy prawnej działalności, przekształcenie firmy w sp. z o.o.

Kolejny milowy krok w historii nasze firmy, od stycznia 2009 roku Zakłady Remontowe Maszyn Elektrycznych Elektrocarb przekształciły się w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w Katowicach.
2009

Przyznanie Certyfikatu Wiarygodności Biznesowej

Prestiżowe wyróżnienie, przyznane za wysoki poziom rentowności, zdolności i płynności finansowe wystawianej według danych Bisnode Polska.Jako firma spełniające ściśle określone kryteria otrzymujemy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
2013

Pierwszy silnik Elektrocarb Sp. z o.o.

W 2013 roku wyprodukowaliśmy silnik 100/200kW służący do organu urabiającego kombajnu chodnikowego w kopalniach zagrożonych wybuchem metanu oraz silnik 90kW i 110kW służący do hydrauliki tego samego kombajnu.
2016

Autoryzacja VEM Group GmbH

Jako jedyna firma w Polsce otrzymaliśmy autoryzację VEM Group GmbH na sprzedaż i serwis silników produkcji VEM.
2019

Produkcja silnika 30kW, 1000V do napędu kruszarki węgla

Silnik typu ECKR 250 S6 w wykonaniu przeciwwybuchowym przeznaczony jest do napędu maszyn i urządzeń górniczych, w szczególności do napędu kruszarki węgla w podziemiach kopalń, jako urządzenie grupy I kategorii M2 wg dyrektywy 2014/34/UE (ATEX).
2020

Otrzymaliśmy Gazelę Biznesu

Elektrocarb Sp. z o.o. znalazł się w prestiżowym gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP w 21 edycji rankingu "Gazele Biznesu 2020".
 

WSPIERAMY SPORT
Jesteśmy sponsorem MKS Pogoń Ruda Śląska